marek

Od zawsze zajmowałem się projektowaniem,  to moja pasja w dosłownym znaczeniu. W pracy podejmowałem się wielu zadań od projektów: racjonalizatorskich, maszyn, przedmiotów codziennego użytku,  mebli, dekoracji okiennych, po aranżację wnętrz i przestrzeń publicznych,  aż do wizerunków firm i jej produktów. Ciekawość i chęć dotknięcia istoty rzeczy,  spowodowała  iż uczestniczyłem w wielu przedsięwzięciach zbierając przy tym doświadczenie praktyczne i merytoryczne. Niejednokrotnie występując jako projektant, koordynator ale też wykonawca.  Interesują mnie: filozofia, psychologia, socjologia, ergonomia, technologia oraz sztuka. Uważam, iż współczesny design jest zależny w równym stopniu od każdej z tych dziedzin. Projektuję dla ludzi,  dla konkretnego człowieka z jego przyzwyczajeniami i indywidualnym światopoglądem. Dlatego muszę doświadczyć przyzwyczajeń osób dla których pracuję,  biorąc czynny udział w ich życiu codziennym. Nie skupiam się tylko na przedmiocie, miejscu czy przestrzeni. Równie ważny jest dla mnie odbiorca i jego zachcianki a nawet kaprys.  Nauczyłem się, aby uważnie patrzeć i słuchać, ponieważ to klient i miejsce podsuwają najlepsze rozwiązania. Nazywam to „projektowaniem kontekstualnym ”

m.m.v.blechinger@gmail.com

Zawsze pracował na własny rachunek kreując markę Net- Mar, Jacob Studio, a następnie Insediamento. W dorobku zawodowym Marek posiada między innymi  realizację wystroju wnętrz Zamku Książąt Sułkowskich w Bielsku Białej, Golden Spa, Pałacu Schoena w Sosnowcu, hoteli – Grępielnia, Folwark, Na Błoniach, Dworku New Restaurant, czy SPA&Sauna Sky Tower, a także salonów sprzedaży Tauron S.A.

Projekty i realizacje doceniono w artykułach prasowych między innymi :

  1. Moje Mieszkanie „Marzenia do spełnienia”
  2. Weranda „Rezydencja wśród gór”
  3. Rynek i sztuka „Sztuka w lofcie”

.

Marek przyjmował zlecenia, których nie odważyły się zrealizować żadne inne biura projektowe. Każda jego praca jest inna, nie produkuje masowo. Inspiruje go różnorodność, którą sprowadza do sedna. Intuicja Marka jest niezawodna. Potrafi słuchać i choć nieprzewidywalny, jest bardzo uważny i mocno osadzony w chwili obecnej. Jeśli zaangażuje się w realizację pomysłu, który go ekscytuje, to robi to całym sobą i nie ma dla niego rzeczy niemożliwych.

W swojej filozofii życiowej nie poważa stanu posiadania. To minimalista. Otacza się tylko tym, co niezbędne, pod warunkiem, że przedmiot ma w sobie zmysłową estetykę. Człowiek Kameleon o wielu umiejętnościach. Gra na gitarze, maluje, świetnie tańczy, pisze wiersze i potrafi dyskutować na filozoficzne tematy. Na temat fizyki kwantowej porozmawiasz z nim również. Niezakorzeniony.  Hałaśliwy.  Irytujący poprzez miliony gestów jakie wykonuje kiedy mówi – a mówi dużo. Praca z Markiem to adrenalina i odjazd na „high level”.